Yamaç Paraşütü Eğitimi facebook youtube

Kurs Süresi

Sınıf İçi Teorik Dersler: 3 gün
Yer Çalışmaları: 1 gün
Uçuş Günleri: 3 gün

Kurs Ücreti
Öğrenci Pilot: 750 TL (KDV hariç) Amatör Pilot: 750 TL (KDV hariç)

Kursa Gelirken Getirmeniz Gerekenler

1. Arazi çalışmasına uygun giyim
2. Yürüyüş botu
3. Matara
4. Düdük
5. Çok maksatlı pense

Yamaç Paraşütü Eğitimi

business templates

Eğitim programlarımız sonunda herhangi bir lisanslama kuruluşu ile anlaşma yapmadığımız için uluslararası lisans verilmemektedir. Kursları başarı ile bitiren pilot adayları ve pilotlar, THK ve Sportif Havacılık Turizm Yönetmeliği kontrol kapsamında olmayan her yerde Sivil Havacılık Yönetmeliği (SHY-6C)'ndeki açıklama gereği kendi sorumluluklarında uçabilirler. Sportif yarışma ve turizm faaliyeti dışındaki bölgelerde lisans gerektirmemektedir. Pusula Doğa Sporları sadece kurs bitirme belgesi vermektedir. Eğitim veren eğitmenlerimiz ise, uluslararası lisanslıdır. Daha detaylı bilgi edinmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Yamaç paraşütü dış görünümü ile serbest düşüş paraşütüne benzer, ancak yapısı ve uçuş tarzı çok farklıdır. Serbest paraşüt sadece güvenli bir iniş yapmak maksadını taşırken, yamaç paraşütü ise havada daha uzun süre uçma amacını gerçekleştirir. Yüksek tepeler, yamaçlar havalanmak için yeterlidir. Havada kalış süresi pilota, paraşüte ve havanın durumuna bağlıdır. Tüm etmenler yeterli ise saatlerce ve kilometrelerce uçulabilir

BAŞLANGIÇ SEVİYE PİLOT EĞİTİMİ (Öğrenci Pilot)

Eğitmen kontrolünde 10 uçuş yapmış, yamaç paraşütünü ve yamaç paraşütü sporunu tanıyan, sevk ve idare kabiliyeti kazanmış başlangıç derecesinde öğrenci pilot eğitimidir. Orta seviye pilot eğitimine başlayana kadar, eğitmen kontrolünde, en fazla 100 m irtifalı tepelerden kalkış ve uçuş yapabilir.

3 gün ( 9 saat ) süren sınıf içi teorik eğitimin ardından bir tam gün yer çalışmaları yapılır. Yer çalışmalarında paraşütü yerden havalandırma, kontrol edebilme ve paraşüt tepemizdeyken yerde hakimiyet kazanma alıştırmaları yapılır. Tüm bu çalışmaların ardından uçucu adayı ertesi günkü uçuşlarına başlayabilecektir. Uçucu adayları ilk çıkıslarından itibaren eğitmenin telsiz komutları eşliğinde uçuslarını gerçekleştirmeye başlarlar. Onuncu uçuş sınav niteliğindedir.

Eğitim Konuları: Yamaç paraşütünün yapısı ve yamaç paraşütü çesitleri - Aerodinamik - Kuşanma ve Hazırlık - Sevk idare - Acil durumlar - Malzemeler ve malzeme bakım.


ORTA SEVİYE PİLOT EĞİTİMİ (Amatör Pilot)

Eğitmen kontrolünde 20 uçuş yapmış, yelken ( soaring ) uçuşlarını gerçekleştirmiş, hava trafik kurallarını uygulayabilen, kendi başına malzemelerini kuşanabilen orta seviye pilot eğitimidir. Orta seviye pilot eğitimini bitirenler irtifa ve menzil sınırlamalarına bağlı olarak kendi sorumluluklarında uçuş yapabilmektedirler.

3 gün ( 9 saat ) süren sınıf içi teorik eğitimin ardından iki tam gün yer çalışmaları yapılır. Yer çalışmalarında paraşütü yerden ters kaldırma tekniği, yüksek rüzgârda yerde kontrol edebilme alıştırmaları yapılır. Tüm bu çalışmaların ardından başlangıç pilotu ertesi günkü orta düzey uçuşlarına başlayabilecektir. Orta seviye pilot adayları ilk çıkıslarından itibaren eğitmenin telsiz komutları eşliğinde uçuslarını gerçekleştirmeye başlarlar. Yirminci uçuş sınav niteliğindedir.

Eğitim Konuları: Aeronatik ( havacılık meteorolojisi ) - Ters kalkış tekniği - Yan rüzgârlarda çalışmalar - Yedek açma - Hava trafik kuralları - Yelken uçuşu - Uçuş bölgesi ve yamaç seçimi.


  0 216 388 82 21
Bizi Takip Edin

© 2012, Web sitemizin her hakkı saklıdır. Site bilgilerinin tamamının veya bir kısmının kopyalanması, alınması veya paylaşılması izne tabidir. İzinsiz alınması ve kullanılması karşılığında yasal işlem başlatılacaktır. İçerikleri kopyalamayın, bu sizi bizim taklidimiz yapar.

Style Selector
Oregional Skin
bootstrap business templates
Bootswatch Skins (11)
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates

These are just examples and you can build your own color scheme in the backend.

Background Patterns
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates
These watches come in various models offering chronograph, complication, mother of pearl facia and rolex replica for those who like such things). My favourite collection is without doubt the Artelier collection. The Oris rolex replica uk, Oris Artelier Complication and Oris Artelier Lady Date are fine rolex replica, but the Oris Artelier Pointer Date is the jewel in the collection. Oris are famed for their pointer date or sweep calendar. The company first developed this feature in 1938 and the pointer date is pretty much unique to Oris. Most rolex replica uk display the date through a window on the dial but the hublot replica uk is a third arm that moves anti-clockwise around the face; the days of the months being displayed as another circle of replica watches sale the hour marks: the end of the pointer arm being either a t-shape or the more traditional semi-circle.